SkyWatcher 70/900 EQ-1

70 mm

• pre začiatočníka super teleskop
    • ľahký na učenie sa základov pozorovania
  • , zakúpené v dalekohlady-puskohlady.sk

návod na montáž bol síce aj v slovenčine, ale tak drobné obrázky, že som pri tom maturovala a aj tak neviem, či som to zmontovala správne, pretože obraz mám hore nohami :(

• , zakúpené v DALEKOHLADY.SK

Dobry den vybral som si tento dalekohlad lebo som sa docital ze je stvoreny akurat pre zaciatocnikov s cim aj suhlasim montaz trosku tazsia ale vsetko sa da zvladnut...urcite odporucam aj moje deti sa tesia ze videli kratery na mesiaci

Použitie ďalekohľadu
hviezdárske
Zväčšenie
140 x
3380 g
Priemer objektívu
70 mm

Tento základný model Luna 70/900 EQ1 odporúčame pre začínajúcich pozorovateľov nočnej oblohy. Je vhodný ako pre dospelých, tak aj pre menších pozorovateľov. Vďaka tomuto teleskopu budete môcť pozorovať veľké krátery na Mesiaci, jednotlivé planéty Slnečnej sústavy. Po nazbieraní väčších skúseností sa Vám môže podariť vidieť niektoré hviezdokopy a iné jasné objekty.

Teleskop Luna 70 má objektív poskytujúci o 36% jasnejší obraz ako 60mm model (nemáme v ponuke z dôvodu jeho minimálneho využitia) a dáva lepšie rozlíšenie. Dlhá ohnisková vzdialenosť (900mm) objektívu poskytuje veľmi malé farebné chyby aj pri veľkom zväčšení. Optika je celosklená s viacnásobnou povrchovou úpravou, takže obraz je jasný a kontrastný. Zväčšenie môže byť zvýšené až 140x.

V balení sú 2 okuláre (25mm a 10mm), Barlow šošovka (predlžovací faktor 2x), ktorá Vám u možní až dvojnásobné zväčšenie pri jednotlivých okulároch.

Montáž EQ

Originálna astronomická montáž, výškovo nastaviteľná

Možnosť presného nastavenia  RA, DE

Možnosť doplnenia o motorický pohon

• pre začiatočníka super teleskop
    • ľahký na učenie sa základov pozorovania

• Vsetko. Je to nepouzitelne ako dalekohlad

Nepouzitelny teleskop. Ubohe spracovanie. Nejde zaoatrit ani za mesiac. Cele sa to trasie.cez den taktiez katastrofa. Nejasny neostry obraz. Nizka svetelnost.Je to činsky predraženy šmejd.

• - pre začiatočníkov vhodný
    • - popísané parametre nereálne

Uvedené parametre sú prehnané.
    Zväčšenie 180x takýto teleskop nikdy nedosiahne. :-)
    Maximálne pozorovateľné zväčšenie okolo stovky.
    Tiež pri tekejto sveteľnosti teleskopu nepočítajte s pásmi na Jupiteri. A nie som si istý ani tými galaxiami. Tie sú ťažko viditeľné aj pri dvojnásobne sveteľnom teleskope. (Sveteľnosť je pomer medzi ohniskom a priemerom objektívu 900/70).

• jednoduchá obsluha

odporúčala