Braun Phototechnik 10-30x60

Ja som s produktom veľmi spokojna

• nastaviteľný zoom
    • široký rozsah nastavenia
    • najnižší zoom postačuje aj na sledovanie bližších objektov
    • najvyšší zoom aj prevyšuje možnosti sledovania s ďalekohľadom v rukách (roztrasené ruky)
    • masívne prevedenie
    • 60mm vstupná šošovka (mal by mať lepší obraz pri znížených svetelných podmienkach, ale neviem porovnať)
    • čím vyšší zoom tým horšie sa nastavuje vzdialenosť okulárov aby bol obraz pekne spojený
    • váha(ale nie je to až také strašné, nevadí ani manželke)

Dobrý amatérsky ďalekohľad v pomere cena kvalita. Veľká vstupná šošovka. Výhodou je nastaviteľný zoom. Robustné prevedenie. Menším problémom, na ktorý sme si zvykli je pri vačších zoomoch nastaviť vzdialenosť okulárov tak, aby bol obraz celistvý. Pri zoome 10x to nikdy nebol vôbec problém, nazval by som to daňou za vysoké priblíženie (tak ako aj sledovanie z roztrasenými rukami). tak na zhrnutie: sledovanie pri zoome 30x nieje až také pohodlné, ale podla mňa v poriadku. Treba brať do úvahy aj váhu, napr. pre dieťa môže byť problém držať 1100g ďalekohľad a sledovať. Podla mňa dobrý ďalekohľad, zázraky som nečakal, preto som nekupoval 200€ +.

Zväčšenie
30 x
Priemer objektívu
60 mm

Ďalekohľad Braun 10-30 x 60 ZOOM čierny je ideálny parťák pre cestovanie, šport, voľný čas. Obsahuje stredové ostrenie a jeho minimálna ostriaca vzdialenosť je 15 m. Svoje uplatnenie nájde pri pozorovaní hviezdnej oblohy, divokej zveri na lúke, alebo akýchkoľvek vzdialených objektov. Súčasťou balenia je čistiaci utierka, popruh a puzdro.

Parametre:

Statívový závit 1/4"

• Rozmery: 245 x 165 x 78 mm
  • Hmotnosť: 1100 g

Robustný dizajn

• Ideálne pre: cestovanie, šport, voľný čas
  • Farba: čierna

• nastaviteľný zoom
    • široký rozsah nastavenia
    • najnižší zoom postačuje aj na sledovanie bližších objektov
    • masívne prevedenie
    • váha(ale nie je to až také strašné, nevadí ani manželke)

ako som pozeral; su tu dva modely - jeden pogumovany s logom na pravom, a druhy opak. datacomp predava ten prvy. SMRDI. jak moc. toxicky. boli ma z neho hlava a brucho. mam ho dva dni. toto urcite nema jak ist prec.

nemal som predtym dalekohlad - no mne to je jedno, farby, detail... neviem o tom. mne to vyzera velmi fajn. ratajuc, ze mam bolesti, som s nim velmi spokojny. su s nim videt hviezdy co normalne nevidim - je ich tam vacej. ja, ze wooow. ja sa tu nebudem hadzat do vreca. nebudem ho vyuzivat ale fajn ho mat.

je tazky.

polovnici su psychopati. zabit a potom sa odfotit s mrtvolou - setko s usmevom. NEBER SA NORMALNE KED SI NENORMALNY. preco su biely? co dava okolie... no. je to trapne. pod ruku by som dalekohlad nekupil - kolko zivota zdochlo tym narusenyim mozgom za nim.

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť: